Odpowiednia pielęgnacja skóry ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy zachować jej jędrność, sprężystość oraz nawilżenie.
Co zrobić aby tego dokonać?
Be wątpienia konieczne są:
- odpowiednia higiena skóry oraz relaks dla ciała, czyli między innymi używanie soli do kąpieli,
- regularne wykonywanie peelingów skóry, które pomogą się pozbyć martwego naskórka,
- odpowiednie nawilżenie za pomocą balsamów do ciała.
Pierwszy etap wydaje się być najbardziej kluczowy, jeśli myślimy o przystąpieniu do kolejnych. Czysta skóra, stanowi doskonałą bazę do wszelkiego rodzaju zabiegów nawilżających czy ujędrniających na ciało. Jednym ze środków, które pomogą nam oczyścić skórę jest sól kuchenna, jak używać jej, aby odpowiednio działała na naszą skórę?
Kąpiel w soli kuchennej – więcej szkody, niż pożytku
Sól kuchenna, służy nam przede wszystkim, do przygotowywania potraw i nadawania im smaku – taka też powinna być jej funkcje. Jeśli chodzi o sól w kąpielach relaksacyjnych i oczyszczających, to jej skutki mogą być bardzo negatywne. Po pierwsze sól kuchenna najprawdopodobniej podrażni naszą skórę oraz ją przesuszy. W konsekwencji, nawet przez wiele tygodni, będziemy musiały zmagać się z zaczerwienioną skórą, nadmiarem martwego naskórka i nieestetycznym wyglądem. W skrajnych przypadkach sól może wywołać także silne reakcje alergiczne, objawiające się długo utrzymującą się wysypką, swędzeniem i poczuciem dyskomfortu.
Kosmetyczna sól do kąpieli – relaks i nawilżenie ciała
Jeśli wybierzemy sól do kąpieli, która jest stricte przeznaczona do takiego użytku, to nie będziemy musiały obawiać się negatywnych skutków, jakie przynosi korzystanie w wannie z soli kuchennej.
Co daje sól do kąpieli?
Przede wszystkim sól do kąpieli pomaga nam oczyścić ciało i umysł. Dzięki temu, że w soli do kąpieli znajdują się różnorodne dodatki, takie jak algi morskie, ekstrakt z róż, mleka i miodu wpływa ona kojąco na zmysł zapachu, ale także na nawilżenie skóry, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Kąpiel w soli kuchennej nie posiada takich właściwości, jak dodatek olejków eterycznych oraz nawilżających, przez co, mimo względnie podobnego składu, ma zupełnie inne oddziaływanie na naszą skórę.
Jaką sól do kąpieli wybrać?
Na rynku znajduje się wiele propozycji soli do kąpieli od tych bardziej naturalnych, opartych na soli morskiej pełnej składników mineralnych, przez te nieco bardziej przetworzone w składzie, których dominują sztuczne barwniki i ekstrakty. Nasz wybór zależy od upodobań. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że nasza skóra i jej pH preferuję składniki naturalnego pochodzenia, których odczyn jest podobnych do odczynu pH skóry. Prawdą jest, że wybierając sól do kąpieli, zwracamy głównie uwagę na dwa aspekty: zapach oraz kolor. Jednak warto mieć świadomość tego, że również wśród naturalnych soli do kąpieli także znajdziemy takie, które pachną naszymi ulubionymi kwiatami, czy miodem i mają piękną barwę. Jednak cechy te będą wynikały z zastosowania naturalnych substancji barwiących oraz składników, nadających zapach, za co nasza skóra odwdzięczy nam się dobrą kondycją i odpornością na podrażnienia.
Sól do kąpieli, jako peeling do ciała – mit.
Wbrew powszechnie panującej opinii sól do kąpieli nie nadaje się do peelingu. Używając jej w ten sposób możemy podrażnić naszą skórę i wywołać szereg niepożądanych efektów. Do peelingu znacznie lepiej sprawdzi się cukier – trzcinowy bądź zwykły biały. Oto przepis na prosty peeling do ciała, który możemy zrobić w domowych warunkach, korzystając z produktów, które większość z nas ma w swojej kuchni:
- 2 łyżki cukry – może być to cukier trzcinowy bądź biały cukier o dowolnych kryształach,
- 1 łyżeczka oleju kokosowego bądź oliwy (jeśli ich nie mamy, to możemy je zastąpić dowolnym olejem),
- 1 łyżka kawy.
Kawę należy zalać wrzątkiem (około 1-2 łyżek), a po ostudzeniu dodać pozostałe składniki i wymieszać. Dzięki dodatkowi kawy peeling będzie ładnie pachniał oraz będzie miał działanie antycellulitowe. Jeśli chcemy, możemy dodać kilka kropli dowolnego olejku eterycznego dla zapachu.
Źródło:
Ajć..wiadomo, że sól kuchenna odpada. Chyba by mi skórę wypaliła 🙂 Ale jest mnóstwo alternatyw. Powiem Wam, że z reguły moczę stopy w ciepłej wodzie z solą do kąpieli, jak pobiera mnie przeziębienie. Potem ubieram ciepłe skarpetki i uciekam do łóżka. Wspaniała kuracja rozgrzewająca cały onanizm 🙂 Polecam